Genealogische geschiedenis van het dorp Zuidland
» Allemaal zien «Vorige «1 ... 639 640 641 642 643 644 645 646 647 ... 963» Volgende» » Dia voorstelling
Op hol geslagen paarden in het dorp (1884)
Zuidland , 6 Juni . Gisteren namiddag hadden er hier groote ongelukken kunnen gebeuren met een hollenden wagen in de kom van het dorp.
De paarden, gespannen voor een ledigen mestwagen, sloegen in het > Lange Slop " aan het hollen, vernielden een schutting op zijde van een woning en liepen in vliegende vaart voort; nadat de menner zich achter van den wagen had laten vallen, liepen zij nog over » Het Beneent " door de „ Barakken " tot bijna aan bet eind van den „ Steenen weg ," waar zij tegen de aldaar staande boomen tot stilstand kwamen. De wagen is natuurlijk erg beschadigd doch gelukkig kwamen de menner en de paarden er met lichte kwetsuren af . De eerstgenoemde als een bedaard rijder bekend zijnde, is dit ongeval niet aan onbehoorlijk bardrijden toe te schrijven, doch mag het wel tot een waarschuwend voorbeeld strekken, daar er veeltijds veel te hard in de kom van bet dorp gereden wordt , niettegenstaande de straat vol met kleine kinderen is. Dat degenen , die zich schuldig maken aan het onbesuisd en onbehoorlijk hard rijden in bet dorp, toch bedenken, dat zij meer met ergenis dan met bewondering door de, voor hunne kinderen bezorgde ouders, worden gadegeslagen .
Eigenaar/Bron | NBC |
Datum | 8 jun 1884 |
Bestandsnaam | NBC-18840608-006.jpg |
Bestandgrootte | 74.27k |
Dimensies | 394 x 476 |
» Allemaal zien «Vorige «1 ... 639 640 641 642 643 644 645 646 647 ... 963» Volgende» » Dia voorstelling
Historische Vereniging Zuytlant
Zuidland Ons Dorp (Teun Kweekel)
Molen De Arend
Oude foto's, verhalen en andere documentatie zijn onmisbaar in het behouden van het Zuidlands genealogisch erfgoed. Neem contact op en help ons het Zuidland van vroeger te reconstrueren en te behouden voor de toekomst.