Jan Brunt

Mannelijk - 1890


 

1 2 Volgende»     » Dia voorstelling

Bezig...



Rijksveearts Brunt voor Putten wil een hogere vergoeding (1879)

De Voorzitter vraagt of iemand nog iets in het belang dezer Afd . te vragen of te zeggen heeft , waarop door den heer Brunt , ryksveearts te Zuidland , het woord gevraagd wordt : deze deelt mede dat zijne toelage welke door enkele gemeenten is toegelegd , zynde te zamen f 133 , veel te laag is , en wenscht dat deze toelage wordt verhoogd tot minstens f250 , behalve de f150 welke ZEd . nit de Provinciale kas ontvangt , zoo niet , dan zal hij verplicht zijn met 1 Oct . a . s . zgn ontslag te nemen . De Voorzitter spijt het zeer de heer Brunt zoo voorbarig en ondoordacht spreekt ; naar ZEds . meening is de toelage groot genoeg daar deze daarbjj een zeer uitgebreiden praktyk heeft . Nadat de heer Brunt verzocht , was de zaal te willen verlaten , ten einde vryer te kunnen spreken , gaf een lid dezer Afd . te kennen dat de heer Brunt deze zaak onbeschaamd ter tafel bracht , zelfs zoo , al kon het Bestuur bg al do moeiten welke zij reeds gehad hooft om van enkele gemeenten eenige toelage voor den heer Brunt to verkrygen , nog meer aanwenden om die eenigzints te zien verhoogen , ZEd . toch niet genegen Is langer in deze Afd . werkzaam te willen zijn , hetgeen ook blijkt uit de mededeeling dat de hoer Brunt reeds naar een andere gemeente heeft gesolli citeerd .
Nadat de vergadering zich in deze onbevoegd heeft verklaard in deze vergadering decisio te nemen , sluit de Voorzitter de vergadering .


Eigenaar/BronNBC
Datum3 aug 1879
BestandsnaamNBC-18790803-006 (1).jpg
Bestandgrootte83.96k
Dimensies403 x 478
Verbonden metJan Brunt

1 2 Volgende»     » Dia voorstelling




Webmaster Message

Oude foto's, verhalen en andere documentatie zijn onmisbaar in het behouden van het Zuidlands genealogisch erfgoed. Neem contact op en help ons het Zuidland van vroeger te reconstrueren en te behouden voor de toekomst.